Leden 2012

asistentka Sára si přizvala Karmínu

31. ledna 2012 v 18:20 | Jadvinka |  PANENKY-ASISTENTKY PŘEDSTAVUJÍ NOVÝ NÁBYTEČEK
hezký den,
dnes předvádí kromě Sáry i Karmína,jelikož jsem vyráběla poprvé zakázku pro BJD sice 42cm a tak je Sára jako asistentka dostačující jelikož má 40cm,ale Karmína tam hupla taky ,aby vám ukázala jaký je "kolohnát" Usmívající se a válendu by brzy zdemolovala.Přesto má válenda 56cm x 27cm takže dollinka se bude mít náramně.
Je celá čalouněná a vypolstrovaná-takže krom opěrek jsou polstrované i boky,takže se hodí i pro princeznu na hrášku S vyplazeným jazykem
Barva látek je na přání zákaznice Markéty oranžová+ žlutooranžová kostička.Bude to choulostivé takže žádné povalování v botech jasný Smějící se

víkendové vysřihovánky

30. ledna 2012 v 20:41 | Adélka Aninka Elinka a babi |  PŘÍBĚHY PANENEK
tak vás zase u mne zdravím,
už v pátek mi dorazily na hlídání vnučenky.A jelikož jako všichni sourozenci si občas umí lést pěkně na nervy a potažmo pak i mně Smějící se musím vždy vymyslet něco co je nadchne a zaměstná.A tak se tady často tvoří.
Tentokrát jsem si pro ně chystala tvoření už přes týden.
Už před časem mně totiž nadchl odkaz u tvořivé Šárky -Šavrdy,která se svýma neteřema taky často tvoří.Ty stránky mně okouzlily natolik,že jsem věděla ,že holky budou taky nadšené.Jsou tam totiž vystřihovánky jaké mnohé z nás znají z dětství,jenže tyto jsou naprosto úžasné.A tak mi je manžel vytiskl já připravila vše potřebné-jako výkresy,tvrdou podložku,lepidlo štětec a nezbytné troje nůžky jinak jsem riskovala rvačku -kdyby byly třeba jen dvoje Smějící se
V pátek holky dorazily no a když to viděly hurá-žádné otálení jdeme na to......

Zima jako od pana Lady :-)

22. ledna 2012 v 21:52 | Jadvinka
jelikož článek píšu pozdě večer tak vám spíš přeji krásný nový týden,
chtěla jsem vám jen ukázat jak to u nás na Valašsku vypadá,když napadne sníh,a to teda letos je ho hodně málo,bývá jiné roky o hodně více.Jen se pokaždé bavíme tím,když hlásí v telce,že v Praze hrozí kalamita :-) a maj tak tak 10 cm sněhu.
U nás jak na jedné fotce vidíte se můžete sáňkovat -když na to příjde i na silnici -tedy pokud vás nic nepřejede.
Nafotila jsem i

krmítko,které mám před kuchyňským oknem,okupuje ho soustavně tlupa vrabců a sýkorky chudinky nemají šanci.takže si dejte horký čaj a nakoukněte :-)

asistentka Sára vás opět zdraví

21. ledna 2012 v 10:37 | Jadvinka |  PANENKY-ASISTENTKY PŘEDSTAVUJÍ NOVÝ NÁBYTEČEK
krásnou sobotu,
tak dnes Vám má asistentka Sára představí poslední kousek nábytku narozeninového dárku paní Jiřinky,který ji chce věnovat její hodný manžel k narozeninám.
Vážení milující partneři zde máte názorný příklad toho,jak to vypadá,když muž je chápající a ví čím svou ženu-milovnici panenek-nejvíce potěší!
Tak a teď sedajda Jiřinka měla tři přání( kurnik,že bych byla zlatá rybka?) za prvé chtěla červenou,za druhé kombinovanou se dřevem a za třetí rohovou.Takže jsem se ji pokusila to splnit.No byla to piplajda a zpočátku jsem dumala jak na to -opět pár produmaných chvilek v noci,ale je pravda,že v té tmě a v tom tichu (pokud manža nechrápe) na nejvíce věcí příjdu.Naštěstí si je ráno pamatuju-zatím :-).
Jo a ještě měla přání čtvrté -kulatý stůl.
No a nakonec jsem obýváček ,ikdyž byl už zabalený ,rozbalila a nafotila dohromady jak to bude asi vypadat.Ale více se těším na fotky od Jiřinky jak to bude zařízené.Pak dám tady buď fotečky nebo odkaz na její stránky

asistentka Sára pracuje i v neděli...........

15. ledna 2012 v 11:49 | Jadvinka |  PANENKY-ASISTENTKY PŘEDSTAVUJÍ NOVÝ NÁBYTEČEK
krásnou neděli ,
tak dnes Vám Sára chce předvést obývací stěnu,která je pro paní Jiřinku.Ta mi poslala obrázek jakou má asi představu.No zhruba jsem se toho držela,ale přece jen,občas musím si poradit po svém,jelikož náš trh nenabízí komponenty pro panenkovský nábytek,alespoň já ikdyž pátrám nic nenacházím.Takže to dopadlo jak to dopadlo a teď už nezbývá jen čekat co paní Jiřinka na to poví...:-)
Jinak je jak vidíte celý z masivu,má police,knihovnu,skleník-tam jsem uřízla zbytky polykarbonátu co se tváří jako sklo,šuplíčky i mosazné kování.Rozměry jsou jak vidíte dle 40cm Tonnerušky Sáry úctyhodné-žádný Matell :-).Taky jsem si neodpustila a musela tu stěnu "zabydlet"serepetičkama,potřebovala jsem vidět jak to jednou bude vypadat :-).

Karmína a první sníh

14. ledna 2012 v 13:45 | Jadvinka |  BJD-KARMÍNA A MAXIAN
hezkou sobotu,
tak nám v noci napadl sníh,no spíš je jen tak pocukrováno.Je to letos poprvé a jelikož už před páru dny jsem Karmíně upletla čepici a šálu-hodlám ji ušít ještě kabát,no snad ho do konce ledna stihnu-tak jsem si řekla ,že vezmu tu mou holku ven ať se s tím bílým studeným seznámí a zároveň ji vyfotím.

asistentka Sára opět představuje.........

11. ledna 2012 v 11:26 | Jadvinka |  PANENKY-ASISTENTKY PŘEDSTAVUJÍ NOVÝ NÁBYTEČEK
hezký u nás sluníčkový den,
dnes Vám moje asistentka Sára představí masivní postele a velikou komodu.Je to nábyteček opět pro paní Jiřinku,vlastně pro její úžasně krásné panenky.Celý je natřený pouze bílým mořidlem.

asistenta Sára představuje.........

5. ledna 2012 v 17:01 | Jadvinka |  PANENKY-ASISTENTKY PŘEDSTAVUJÍ NOVÝ NÁBYTEČEK
hezký den děvčata
dneska vám má krásná asistentka představí sofa pro paní Janu,která si u mně koupila sedajdu i sofa z téže látky jako je tato už před Vánoci,ale protože se ji typově k sobě nelíbily poslala sofátko dál a já ji vyrobila toto.
Je delší,širší a vůbec je vzhledově jiné než to na nožkách.
No a teď se podívejte jak se Sára na něm povaluje a docela ji to baví Smějící se

MOHÉROVÁ.........

4. ledna 2012 v 17:49 | Jadvinka |  BJD-KARMÍNA A MAXIAN
nejprve bych vás všechny chtěla na mých stránečkách přivítat v novém roce a popřát hodně zdravíčka.
Tak a dneska vám ukážu moji Karmínku v mohérových šatech.Našla jsem je v časopise na pletení,na první pohled se mi zalíbily už dlouho jsem ji chtěla uplést šaty.Musela jsem ale velikostně přizpůsobit vzor. Už před časem koupila na webu s přízema plno různých klubíček a předem si ujasnila co bych z nich ráda udělala.
Taky jsem ji k tomu ušila punčocháče-původně byly pro malou Elinku,ale líbily se mi tak moc,že jsem ji je nakonec neneježila-ale koupila jsem ji dvoje jiné Líbající ,když jsem je ušmikla ,abych je zúžila délka byla téměř akorád,takže má i origoš rozkrok .
Roláčku jsem se bála nejvíce,za a) -všít rukávy to mi moc nejde, za b) je to úplet a tak to vůbec neposlouchalo a já to nakonec ušila celé v ruce jelikož nevlastním overlok ,ale Minervu z datem výroby 1957 Smějící se.
Takže vám ukážu oblíkačku od punčocháčů,přes šaty až po řetízky a nové botky -vánoční.
Jo a pro zajímavost vyšívaný obrázek v pozadí je moje dílo-to jsem měla vyšívací období-jsem zvědavá kdy mně to zase lapne